ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10313334
*
nr 1031 3334
Spegel
+ konsol, Rokokostil, höjd: 156+ 71
Kondition: skiva lagad
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2016
kl 18:59:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 13:56:02
1
1.100 kr
18/4 18:51:34
2
1.100 kr
18/4 18:51:34
1
1.100 kr (Budbetjänt)
18/4 18:51:48
2
1.200 kr
18/4 18:53:34
3
Vinnande bud
18/4 18:54:30
2
1.500 kr
18/4 18:54:30
3
(budbetjänt)
18/4 18:55:39
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: skiva lagad
Läs om budbetjänten
nr 1031 3334
Spegel
+ konsol, Rokokostil, höjd: 156+ 71
Kondition: skiva lagad
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 13:56:02 | 1 | 1.100 kr |
18/4 18:51:34 | 2 | 1.100 kr |
18/4 18:51:34 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
18/4 18:51:48 | 2 | 1.200 kr |
18/4 18:53:34 | 3 | Vinnande bud |
18/4 18:54:30 | 2 | 1.500 kr |
18/4 18:54:30 | 3 | (budbetjänt) |
18/4 18:55:39 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27